Jaro je definitivně tady

12. března 2011 v 20:14
Hezké počasí mne vylákalo z paneláku ven. Nejprve jsem nasypala na okno ptáčkům (budu je přikrmovat ještě do konce března) a vypadla jsem na vzduch. 'Jaro je definitivně tady', pomyslela jsem si, dyž jsem tak okukovala babiččinu zahrádku. Sněženky, ty krásné křehoučké kytičky, které se dokážou prodrad ven i z pod sněhu, už byly v plném květu a kolem nich to bzučelo spoustou včeliček.

Možná to ještě bude venku foukat, na nějaký ten mrazík teploměr ještě klesne, možná se nám hned tak nebude chtít opustit teplé kabáty, ale když už vylezly včeličky, když už pečlivě opylují první jarní kvítky, bude jaro nejspíš definitivně tady.


Na tomto snímečku je pěkně vidět včeliččin medový váček.
Do váčku uložený nektar, medovici, krmivo a v neposlední řadě vodu přináší včela do úlu, část spotřebuje k úhradě energie potřebné k vyhledávání potravy.


I narcisky už vystrkují růžky a derou se za sluníčkem. Doufám, že se jim podaří dorůst a vykvést dřív, než je Maxík rozšlape.Tento netřesk přes zimu ani nezmizel.

A tahle kolopejka mi vykvetla doma. Takové malé jaro na stole :-D

Další vycházka směřovala do lesa, ale o tom napíšu zase zítra....
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Ema Ema | Web | 12. března 2011 v 22:33 | Reagovat

Dneska mi včelička přistála na rameni, když jsem věšela venku prádlo.:-D A sněženky už jsou v plném květu. Pěkně jsi to nafotila a já se těším na snímečky z lesa. Tam já moc nepřijdu. :-)

2 Hanka Hanka | Web | 12. března 2011 v 23:45 | Reagovat

Oli, my jsme dneska taky pátrali po sněženkách, ale v lese. Nějaké jsme našli, u nás teprve začínají.
Ty máš sněženky i ostatní kytičky moc hezky nafocené. :-)
Posílám pozdrav, děkuji za návštěvy na mém blogu a přeji krásnou neděli! :-) Hanka

3 Natty Natty | Web | 13. března 2011 v 6:10 | Reagovat

Hezké ráno Oli, tak to jsi mě potěšila, sněženky jsou krásné a opravdu už všude hlásí jaro ;-) Špičky vystrkují narcisky a mě i tulipánky a krokusy, také vše denně kontroluji. Netřesku mám také plné skalky a to je takový nezmar, ovšem tu kolopejku teda nemám a musím ti jí pochválit, stejně jako ostatní fotečky - krásně ti kvete ;-) Mě doma kvetou stále mini - bramboříky a nově rozkvetl druhý květ mého milovaného Amarylisu ... Oli, pěknou neděli a doufám, že opět se sluníčkem :-D

4 Oli Oli | 13. března 2011 v 16:16 | Reagovat

[1]: Emi, dík za pochvalu, hnedle se chystám na článek o lesní procházce.

[2]: Hani, u nás v lese jsem ani žádné sněženky nikdy neviděla. Jen konvalinky, ale lidi je tam snad žnou kosama. Hezký zbytek neděle.

[3]: Hani, podle toho, co píšeš máš asi moc krásnou a bohatou zahrádku a taky spoustu květin doma. Moje mamka má a taky miluje amarylis. Vždycky mi hned s jásotem ukazuje každý květ. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama