Na vycházce v lese

13. března 2011 v 17:37
Jarní slunko mi do žil vlévalo energii a radost a tak jsem si s dcerkou vyšla na vycházku do lesa. Cestou přes ves jsem ji stále upozorňovala na to, že se nesmíme moc hlasitě bavit, zbytečně se brouzdat starým suchým listím, že musíme potichoučku našlapovat jako myšky, abychom zahlédly nějaké to zvířátko. Vítr foukal od lesa, byl víc než příznivý a holka byla celá natěšená, že nám to musí vyjít.

Polní cesta k lesu je dlouhá, nikde zatím žádná travička, žádný lísteček, ta nudná šeď nás vůbec nebavila.
Asi v polovině štreky stály vpravo šípkové keře se starými šípky. Už z dálky se od nich linulo hlasité švitoření všemožných ptáčků. Plížila jsem se pomaloučku blíž, abych si ty pípálky vyfotila. Když jsem však byla v celku dobré vzdálenosti, přehlušil ten krásný orchestr řev motorů a zpěváčci byli pryč.

Dvě motorky se příroda nepříroda, kravál nekravál, čoud nečoud, hnaly na plný plyn stejnou trasou přímo k lesu. Zklamaně jsem zavřela foťák. Bylo mi jasný, že dneska už nemáme šanci nějaké to zvířátko zahlédnout. Jestli někde nějaké poblíž bylo, tihle hulváti je dozajista vyplašili.

A byla to pravda. Nikde žádný zajíček, ptáčci vysoko, jen lidí bylo zrovinka na procházkách jako much. Všichni hluční, s cigárem u pusy, často se psy..........prostě žádný klid, pohoda ani radost dnes z lesa nezářily.

Tady jsme našly zničený třešňový sad.
A tady si nějaký vandal na Vánoce ukradl borovičku a ještě se mu nepozdávala celá, tak jí tam nechal půlku pohozenou.
Zklamaný jsme šly dál. Jarní sluníčko se koukalo z výšky, jak je pořád ještě všude šedivo. Stromy bez listí, zem bez trávy. Jen ten lesní vzduch nás přesvědčoval, že i v šedém lese je procházka prospěšná.


Nakonec nám přece jen srdéčko zajásalo radostí, že naše putování nebylo tak docela marné.
Uviděly jsme spoustu rozkvetlých sasanek, které nás svou žlutou barvou naplnily teplem
a také koně na jednom soukromém pozemku. Chvilku jsme je pozorovaly a vůbec jsme nepochopily, co na té prázdné hlíně pořád šťourali. Určitě se také nemohou dočkat nové šťavnaté travičky.
Domů jsme se vrátily z vycházky docela ušlapané a vyfoukané a teplý čajík nám přišel vhod.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Ema Ema | Web | 13. března 2011 v 18:46 | Reagovat

Jééé, holky, to jste si udělaly ale pořádný výšlap. A snímečky jste taky pořídily pěkné. Ptáčci budou příště.:-)
Přeji pohodový nedělní večer.:-)

2 Ema Ema | 13. března 2011 v 18:47 | Reagovat

Zapomněla jsem písnout, že se mi moooc líbilo i povídání. :-)

3 Hanka Hanka | Web | 13. března 2011 v 19:08 | Reagovat

Oli, přestože se zdá, že venku není co fotit, udělala jsi řadu krásných snímků. Co se týká syčáků na terénních motorkách nebo čtyřkolkách, na ty narazíš skoro všude, nejraději bych je vždycky vzala klackem po zádech! Zničí všechno a nedá se tomu zabránit. :-(
Moc se mi líbí i tvoje povídání. :-)
My jsme včera courali po lese a okolo řeky asi 5 hodin. Snímků mám hodně, ovšem nic moc. :-?
Přeji pěkný nedělní večer. :-)  Hanka

4 Natty Natty | Web | 14. března 2011 v 6:14 | Reagovat

Hezké ráno Oli, tak jsem si představovala tvojí procházku a protože tam bylo i negativní, tak musím napsat jak to dělám já ;-) Když mě muž na něco podobného upozorní, tak mu říkám, podívej se na tu krásnou borovici, nebo rybník, či modrou oblohu a odpoutej mysl od lidské "nedostatečnosti", protože pak ta procházka má smysl, pro zdraví, ale především dušičku, já si jí chodím do přírody hladit ... fotečky se šípky, žluté sasanky a koníčci, tak to jsou ty nádherné body na kterých spočině oko - moc hezké :-)

5 Oli Oli | 14. března 2011 v 8:00 | Reagovat

Děvčata, děku Vám všem za moc hezké komentáře. Máte pravdu, všude se najdou vandalové a nestojí za to si kvůli nim kazit náladu. Rozhlédnout se musíme po těch krásných bodech, co nám dušičku pohladí.
Přeji všem hezký začátek týdne. Také se k Vám příjdu podívat. :-)

6 Maruš-Fukčarinka Maruš-Fukčarinka | Web | 17. března 2011 v 17:01 | Reagovat

Natty má pravdu ač lidská nedostatečnost nás doprovází na skoro každém kroku musíme vnímat i krásno kolem nás.Pak nás pohled do krásné přírody naladí. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama