Oborský rybník

27. března 2011 v 20:29
Přestože na dnešek předpovídali déšť, byla neděle docela povedená. Žádný fičák, sem tam vykouklo sluníčko. Původně jsem s holkama chtěla zajet jen na dvorek k babičce, ale z běhání po dvorku nakonec byla bezvadná procházka kolem rybníka a vzpomínky na dětství.

U tohoto rybníka stával kdysi dávno mlýn a v provizorním bydlení jeho výměnku jsem strávila nejranější roky svého dětství. Dnes jsme s babičkou ten rybník a zarostlá místa po mlýnu ukazovaly dětem s nálažitým výkladem dřívějších dob.

.... jak tady babička máchala prádlo, protože neměla automatickou pračku,
.... jak byla nad hladinou udělaná dřevěná podlážka, na které se při muzice tančilo a říkalo se tomu Benátská noc .....


.... jak jsme sem jako děti chodívaly na výlov rybníka a paběrkovaly uvízlé kapry v blátě, které jsme si mohly odnést domů .... Ty výlovy tu svaz rybářů dělá dodnes, ale už to není co bývalo. Vyprostit kapra z bláta a odnést si ho domů už dávno není pravda.

Jaro vonělo ve vzduchu, ve vrcholkách stromů zpívali ptáci ........ nikde nikdo jen my a několik divokých kačen proplouvalo tichem.
Až se to tady zazelená a zašumí koruny stromů, příjdem se sem znova podívat a fotit.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Hanka Hanka | Web | 27. března 2011 v 21:24 | Reagovat

Oli, to je pěkný rybník a ty jsi ho moc hezky vyfotila. :-) ... ještě až se břehy zazelenají a v hladině se odrazí modrá obloha, to pak budou snímečky, jedna báseň! ;-)  :-)  Nezapomeň fotit! ;-)  :-D
Přeji ti krásný zbytek nedělního večera :-)  Hanka

2 Hanka Hanka | Web | 27. března 2011 v 21:25 | Reagovat

... kdybych si tak pořádně přečetla závěr ... ;-)  :-D

3 Oli Oli | 28. března 2011 v 7:28 | Reagovat

[1]: Dobré ráno Hani, děkuji za pochvalku. Takový fotografický machr jako jsi ty ze mne nikdy nebude, ale i tak mám ze svých snímečků radost. Vždyť mám digitální foťák a počítač teprve 2 roky. :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama