Říjen 2011

Podzimní kapr

27. října 2011 v 7:50 Jídlo
Podzimní výlovy oborského rybníka patří mezi fajn akce. Jako děti jsme tam vždycky chodili očumovat a vysvobozovat uvízlé kapry v blátě, které jsme si mohli odnést domů. Dodnes s úsměvem vzpomínáme, jak jsme se vraceli od rybníka zabahnění s báječnými úlovky.
Ty časy jsou ale dávno pryč. Dneska už si při výlovu rybníka člověk může přijít jen kapra koupit. A to přesně vždycky udělá naše mamina a pak se s námi rozdělí.

Takže jsme si pochutnali na tradičním podzimním kapříkovi.
A zatímco Míša ze strachu, aby jí neuvízla kostička v krku, vyhledává mlíčí, já mám nejraději porcičku opečenou na másle a kmíně.Převlek na lišku

21. října 2011 v 8:08 Ruční práce všeho druhu
Děvčata v pěveckém sboru nacvičují k výročí školy muzikál O Budulínkovi a rodiče k tomu mají hned automatickou povinnost opatřit jim k tomu převleky.
Moje holky v tom taky učinkují a tak už lítám a sháním, co a jak nejlevněji pořídit. Starší dcera bude dědeček, co fidlá na housličky a mladší bude lištička. Je to mnohem složitější převlek, dost jsem se ho zalekla a tak jsem začala právě s ním. Dlouho jsem dumala a štrachala, až jsem nakonec vybrala jako nejlepší možnou 'látku' jedny dětské starodávné spodky.

... začala jsem hlavou a ocasem

Materiálu však nebylo mnoho, střih taky žádný ..... moje fantazie nakonec zapracovala takto.
Míša je s modelem velmi spokojená ani se z něho nechtěla svléknout.

Hodinky

19. října 2011 v 8:24
Obyčejně patřím mezi ty lidi, kteří si pracně na všechno ušetří, věcí si váží, oprašují je, hlídají je, hýčkají si je a mají radost, když jim vydrží co nejdéle.

O to smutnější byl v létě můj návrat z pražské ZOO, kdy jsem zjistila, že jsem přišla o hodinky. Byly 2 roky staré a odepínat z ruky mi šly velmi těžko. Dodnes jsem proto nepochopila, jak mi mohly zmizet. Jestli jsem si je nějak nešetrně sama (třeba batohem) strhla z ruky nebo se ve frontě poštěstilo šikovnému chmatákovi.

Každopádně moje hodná mamina uchlácholila mou dušičku a abych neudělala rodině díru do rozpočtu, dala mi na nové. A tak jsem si podle svých kritérií (čísla, minuty, zlatá barva ...) konečně vybrala.


Dáreček jen tak

13. října 2011 v 8:35
Chlad a zima nás zahání do teplejšího oblečení a já byla mile překvapená dárečkem jen tak od mamky.
Že prý když oplétám rodinu a sebe ne, tak mi uštrykovala na krk nový šátek. Byla jsem velmi překvapená a moooc mile potěšená.


Mám ho prý vyměnit za tento starý, který hobluju už 27 let.
Pravda, za ta léta už trochu handrovatý je, ale dokud ještě drží, já se ho stejně nevzdám. Byl mým nejoblíbenějším a neměla bych to srdce ho jen tak vyhodit.

Studená podzimní neděle

11. října 2011 v 9:25
I když podzim nesnáším a většinou se mi nechce vystrčit paty ven, v neděli jsme se s holkama proluftovat byly.
Výhled z okna na modravou oblohu a sluníčko vypadal hezky.Nasadily jsme svetry a bundy a vylezly do studeného povětří.
Obešly jsme kousek vsi, nasbíraly listí do školy a pořídily pár podzimních snímečků.

Ovečky a koně ještě spásají poslední zelenou travičku.


Těmihle větvičkami s oranžovými bobulemi jsem si ozdobila stůl. Ani nevím, co jsou zač, ale napadlo mne, že by s nimi nespíš byly hezky ozdobené i došičkové věnce.

Brrrrr! Pořádně vystydlé jsme se doma s chutí u čajíčka zahřály.

Výročí

7. října 2011 v 8:09 Jídlo... a tak jsme trochu poseděli, popili a pomlsali. Jak ten čás letí ...


Sluníčkový podzim

2. října 2011 v 7:07
Dny se nám krátí, podzim začíná rozprostírat svou paletu překrásných barev a většina stromů shazuje listí.
Zkrátka je čas připravovat se na zimu. Vzduch se ochlazuje, chlorofyl se začíná rozkládat a zeleň listů překryje nejrůznější záplava barevných odstínů.

A že máme letošní podzim jak malovaný, je nejlepší vyběhnout ven, z plných plic to sluníčkové kouzlo nasávat a doufat, že i říjen bude stejně nádherný, jako bylo září.