Únor 2013

Sněhová idylka

4. února 2013 v 21:59 Na horách
Krása zimních Krkonoš a skotačení na stráni za chalupou mi dává křídla bezstarostnosti. Tady jsem jako v ráji, tady dokážu naprosto vypnout, pročistit si hlavu a vymáchat dušičku v lázni naprosté spokojenosti.
Jakmile se blíží čas odjezdu, už se mnou mává cestovní horečka. Skáču kolem sporáku ostošet, abych navařila, napekla a nachystala batožinu k odjezdu.

Tohle ráno mi ovšem spláchlo veškerý optimizmus. Nejen že nebyla široko daleko ani kapka sněhu a teploměr šplhal vysoko nad nulu, ale vytrvalý liják přihrával na smeč manželovi, který jako velký pecivál, odpůrce zimy a pohybu vůbec, začal považovat odjezd za bláznovství.

Měl však smůlu. Na hory jsme stejně vyrazili. I když nás liják doprovázel dlouhých 40 km a obleva se i na horách na sněhu značně podepsala, přece jen jsme se vysněné idylky dočkali.
Krakonoš nás nenechal ve štychu na blátě a zařídil nám super čerstvou nadílku.Za odměnu přidal azurové nebe se sluníčkem a to už opravdu nemělo chybu. Vzdát tenhle víkend by byl doslova hřích století.


.... já ...


... já a Míša ...

Závěr pro mne zní: "Nenech se vydeptat počasím a jdi tam, kam tě srdce táhne."