Prosinec 2013

Začíná advent

2. prosince 2013 v 16:22 Vánoce
Vysedávání u počítače mi vycucává energii ze žil, proto jsem ho odstrčila na poslední kolej.
Upomínky a zapomenuté heslo, abych se tady ukázala, mě přece jen trošku dokopaly překonat se a přijít.

Adventní čas miluju.
Slavnostním rozsvícením vánočního stromu jsme i my na venkově vstoupili do nejkrásnějšího času. Hodinový program plný vánočních písniček, koled a scének mě báječně naladil na vstup do tohoto krásného období.Ani věkem, ani měnícími se časy pro mne půvab Vánoc neztratil na kouzlu a radosti. Možná právě naopak. Čím jsou mé dcery starší, tím radostnější pro mne je "na míru" vybrat ten správný dárek. Aby nejen potěšil, ale také překvapil. Miluju vidět jejich nadšený úsměv, rozzářená očka. A že se mi to každý rok daří, nabíjí mě ten pocit radosti nepopsatelnou energií.

Zkrátka, všechno si obstarávám včas, po troškách a v klidu. Žádný stres ze shánění, tlačení se v hypermarketech či úklidové hysterie mi nepřekročí práh bytu.

V klidu jsme si zapálily první svíčku a zazpívaly.
V bytě mám věnec starý, umělý. Živý hrozně opadával, drobil se a vadnul, proto jsem si už před lety udělala umělou variantu.


Na dveře si dělám živý. Oblíbila jsem si větvičky z buxusu. Na chodbě panelákového bytu sice taky uschne, ale neopadává a lístečky se nekroutí. Ještě na konci ledna mi ho je líto vyhodit. Tentokrát jsem si ho ozdobila perníčky bez bílkové polevy.


Perníčky jsem pekla už 2x. Kdepak by u nás něco dobrého vydrželo. K rychlé konzumaci ani není potřeba piplat se s bílkovou polevou. Tou si ozdobím až perníčky na stromeček.Už zavoněla první svíčka,
ať láska všem vstoupí do srdíčka ...